הקצה של מוטי רודן
מוטי רודן, צילום: שרון דה לוי

מאמרים

הקצה של מוטי רודן

הפסנתרנית שתפסה אותו בשיניים והשיר שפותח כל הימלטות מהעיר בקיץ: העורך האורח של השבוע משתף

צוות "הקצה שלי" 05.08.2021

לא קשה לראות כשכישרון טרי בולט בנוף. אולי גם אתם חשתם בימים האחרונים בזמר ויוצר בשם מוטי רודן ובפריצה שלו לאוזניים רבות עם אלבום חדש ומדובר בשם צליין.

אחרי שני אלבומים באנגלית, רודן הוציא בשבוע שעבר את אלבומו הראשון בעברית דרך הלייבל קמע, והציג בפני הקהל המקומי אלבום עדין ויפה אך בעל נוכחות מרשימה, שנוגע בסנטימנטים של קלאסיקות משנות ה־70 מבלי להפוך לדביק או קלישאתי. באלבום החדש רודן מוכיח עצמו גם בשפה העברית ככותב מילים מהמיוחדים והמרעננים בסביבה, עם שירים הנעים בין ילדות בבית דתי לבגרות של ספקות, ומאחדים ביניהם ברכות ורגישות.

איך שזיהינו את הניצוץ ברודן כבר תהינו איך תישמע תוכנית בעריכתו, אז מיהרנו להזמין אותו להצטרף לתוכנית השבועית "הקצה שלי" ולערוך לכם שעה מהמוזיקה האהובה עליו. שמחנו לשמוע בה את גיאגיא, מאיר אריאל וצוף/זוהר/ענבל לצד כמה מהשירים החדשים והיפים שלו:

4.8.2021

אבל אנחנו תמיד רוצים לשמוע עוד. אז ביקשנו מהעורך האורח של השבוע לספר לנו על עצמו מהצד השני של המשוואה, כמאזין, ולשמוע עוד על המוזיקה שמפיחה בו השראה.

התגלית המוזיקלית הכי טרייה אצלך?

"ילד האסל. נחשפתי אליו בהופעה של גיאגיא ואיילו. יש לו נוכחות כל כך חזקה ופלואו מטורף, עם להקה שמנגנת מין ארט־רוק ג'אזי כזה. גם הטקסטים שלו מעולים".

ילד האסל מארח את סוויסה

את מי הכי היית רוצה לראות בהופעה?

"לד זפלין, ג'ון קולטריין".

שיר הקיץ האולטימטיבי שלך?

"כל הימלטות מהעיר בקיץ הנוכחי נפתחת בשיר 'Going Up The Country' של Canned Heat בפול ווליום במכונית. השיר הזה מביא איתו את הניחוח של וודסטוק ואי אפשר להמנע מלהזכר בסצנות בתחילת הסרט שראיתי אין־ספור פעמים כילד. והחליל שם נהדר".

מתי בפעם האחרונה התרגשת משיר ששמעת ברדיו?

"סונטין של מוריס ראוול, בביצוע של פנינה זלצמן. התחנה הקלאסית משמיעה מוזיקה אצלי הרבה משעות היום, וכשמשהו תופס אותי אני נעצר לברר מה זה. הביצוע של זלצמן תפס אותי בגלל האופן בו היא 'יורה' את היצירה בחדות ועם שיניים. היא מנגנת נפלא".

הסוד המוזיקלי האישי שלך?

"(London Is The Place For Me (Trinidadian Calypso in London 1950-1956. קיבלתי את התקליט הזה מחבר טוב ואלבום האוסף הזה הוא פנינה אמיתית. זה גרם לי להכנס לעניין של קליפסו. המוזיקה מדהימה והשירים הם שירי מחאה מושחזים שעוסקים בהגירה, גזענות, דוחק וקולוניאליזם".

שיר הנושא של האוסף, בביצועו של Lord Kitchener

מוטי רודן הוציא את אלבומו החדש צליין בשבוע החולף דרך הלייבל קמע. ניתן להאזין לו כעת בכל הפלטפורמות.

מוזמנות/ים להאזין לשעה בעריכתו של מוטי רודן בתוכנית "הקצה שלי", המשודרת כל שבוע ביום רביעי בשעה 18:00

וואלק יש מצב שתעופ/י גם על אלו

 • פוסט  

  ביקורות

  היצירה הצבעונית והמתעתעת של ניצן ורדי

  הזמרת והפסנתרנית היא כותבת מוכשרת ומלחינה עצומה, עכשיו היא גם מתחילה את דרכה כיוצרת

  ירדן אבני 19.01.2022
 • פוסט  

  ביקורות

  מיקסטורה: תחל שנה וברכותיה

  2022 נפתחת עם מבול של ריליס מעולים. הנה 13 מומלצים במיוחד

  תום גבעול 18.01.2022
 • פוסט  

  חדשות

  השירים החדשים שעשו את השבוע

  43 סינגלים טריים שיצאו בשבוע האחרון בזירה המקומית

  אלפרד כהן 17.01.2022