"נקודתיים": נקודת חן מארחת את עדי-קשת כהן
עדי-קשת כהן, צילום: דורון טלמון

מאמרים

"נקודתיים": נקודת חן מארחת את עדי-קשת כהן

Battleships - אלבום בכורה שצולל למעמקים

חן ליטבק 20.07.2021

"נקודת חן" היא תוכנית מוזיקה מקומית המשודרת אחת לשבועיים, בימי ראשון, בה מארחת חן ליטבק יוצרים מקומיים לריאיון באולפן ולהשמעת המוזיקה שלהם ושל אחרים.

הפעם האורחת היא עדי-קשת כהן. פסנתרנית, זמרת ויוצרת ארט-פופ מלודי. הייתה חלק מהרכב האינדי־רוק BearMoonTree, ושיתפה פעולה עם מוזיקאים מקומיים כמו תמיר מוסקט, הקולקטיב, אלון לוטרינגר, Totemo ועוד. בינואר האחרון, בשיתוף פעולה עם המפיק והמתופף יואב ארבל, הוציאה את אלבום הבכורה שלה Battleships, שזכה לשבחים רבים. 

מוזמנות/ים להאזין פה לתוכנית במלואה ולקרוא כאן קצת ממה שעדי סיפרה לנו:

11.7.2021

דואו של פסנתר ותופים

יו איזה כיף לארח כאן. שלום עדי! השבוע אנחנו חוגגות את ההשקה.

כן. מי היה מאמין.

יס! טוב אז טיפה עלייך. אני רגילה לשמוע הרבה גיטרות לאחרונה. אז אני יכולה להגיד שזה היה מאוד מרענן פתאום אלבום שהראשי שלו זה הפסנתר. ואת בעצם, את הפסנתר.

אני הפסנתר. ולא רק שאין גיטרות, אין גם באס באלבום. רק פסנתר ותופים. זה מבוסס על הופעה שעשינו שהייתה דואו של פסנתר תופים. וממש הקלטנו את זה לייב כזה. רצינו לשמור את האנרגיה של הפסנתר תופים ואז התחלנו להוסיף עוד Layers מעל אבל שמרנו על מינימליות.

כשאת אומרת הקלטנו הכוונה אלייך ואל… 

יואב ארבל ניגן את התופים והפיק את רוב השירים באלבום. חלק אני הפקתי. עשינו את זה יחד.

הפלגה של דמיון

טוב. את השידור פתחנו עם "Battleship", שיר הנושא מהאלבום.

מעניין שהתחלת איתו כי תמיד אני מסיימת איתו.

השיר גם סוגר את האלבום בעצם. רוצה לספר קצת, מאיפה השם מגיע? למה הוא נבחר מכל השירים להיות שיר הנושא?

את יודעת, יש את הרגע שהשירים היו מוכנים כבר והיה צריך להרכיב את הסדר של האלבום. שאגב בסוף זה נשאר די הסדר של ההופעה. זה נורא מצחיק. כי ניסיתי המון דברים וכלום לא עבד חוץ מהסדר של ההופעה. אבל כשחשבתי על השם… נראה לי זה פשוט אלבום שיש המון דימויים של מים בתוכו. זה לא קרה בכוונה אבל כנראה ש… לא יודעת. משהו בי משך לשם. וגם, את יודעת, היו גם מלא מאבקים פנימיים, וזה הרגיש לי פשוט כזה שם שמשקף משהו מההוויה. של השירים. של הסיפור.

זה בעצם הכניס את האנשים איתך לתוך כל החוויה הזו. לצלול לתוכה.

יש שם גם מלא. מלא פשוט דמיון כזה. המון סיפורים. זה לא בהכרח כתוב בדברים יומיומיים. יש שם המון, הפלגה כזו של דמיון. גם ישר זורק ל־"Battleship". האמת אחרי שפרסמתי את זה כתבו לי שזה נשמע כמו מדע בדיוני. ואז הייתי כזה… מממ לא בטוחה שלזה התכוונתי.

בוא נעשה אלבום

ומתי בעצם התחלת? אני יכולה להגיד, אני זוכרת אותך הרבה מלבונטין ממופעי מחווה וכאלה. ראיתי אותך עושה מלא קאברים וביצעים מדהימים. אבל זה מאוד כיף עכשיו לשמוע גם את החומרים שלך. אז מתי בעצם זה התחיל?

אני עושה מוזיקה מאז ומתמיד. והסתובבתי גם הרבה עם המוזיקה שלי. לקח לי זמן להגיע למקום שאני ממש מרגישה שהשירים מתיישבים במקום הנכון. זה קרה באמת בסיטואציה הזו של דואו שעשינו, יואב ואני. הייתה לי להקה לפני שנקראה BearMoonTree, עם יובל וילנר ומתי גלעד. יצא לנו גם EP פצפון. אבל זה היה כבר אחרי שדי התפרקנו. היה מהמם ומדהים. אבל כאילו עוד המשכתי לחפש משהו. אז הסתובבתי הרבה, וכן, הייתה את התקופה שעשיתי כל מחווה אפשרית בלבונטין. אבל גם בתקופה הזו הופעתי עם הדברים שלי. פשוט לקח לי זמן עד שאמרתי אוקיי, עכשיו זה מוכן לאלבום. בוא נעשה אלבום.

הפקה: ברק הלר־חיון

מוזמנות/ים להאזין לחן ליטבק בתוכנית "נקודת חן", אחת לשבועיים, ימי ראשון בשעה 12:00

וואלק יש מצב שתעופ/י גם על אלו

 • פוסט  

  ביקורות

  השירים החדשים שעשו את השבוע

  19 סינגלים טריים שיצאו בשבוע האחרון בזירה המקומית

  אלפרד כהן 13.09.2021
 • עידו שדה, צילום: רונן גולדמן
  פוסט  

  מאמרים

  הקצה של עידו שדה

  על הדואט שמחבר בין פריז לתל אביב והופעה בלתי נשכחת של ג'וני מיטשל: העורך האורח של השבוע משתף

  צוות "הקצה שלי" 10.09.2021
 • פוסט  

  ביקורות

  השירים החדשים שעשו את השבוע

  15 סינגלים טריים שיצאו בשבוע האחרון בזירה המקומית

  אלפרד כהן 06.09.2021