נקודתיים: "נקודת חן" מארחת את יוני דויטש
יוני דויטש, צילום: איתי דויטש

מאמרים

נקודתיים: "נקודת חן" מארחת את יוני דויטש

בלי תירוצים - על אלבום בכורה שהוא צעד ראשון לקדמת הבמה

חן ליטבק 26.06.2021

"נקודת חן" היא תוכנית מוזיקה מקומית המשודרת אחת לשבועיים, בימי ראשון, בה מארחת חן ליטבק יוצרים מקומיים לריאיון באולפן ולהשמעת המוזיקה שלהם ושל אחרים. התוכנית חזרה לאירוח חי באולפן לאחר תקופה בה האירוחים התקיימו בפורמטים מרוחקים בהתאם להנחיות.

הפעם האורח הוא יוני דויטש. מוזיקאי, בסיסט, חבר בהרכבים Bones Garage ו־Borito, וכעת משחרר אלבום סולו ראשון בשם בלי תירוצים, שיצא במאי האחרון, והוקלט ברובו בבית.

מוזמנות/ים להאזין פה לתוכנית במלואה ולקרוא כאן קצת ממה שיוני סיפר לנו:

31.5.2021

"כשזה בא – זה בא"

אז האלבום הזה הוא תוצר של הרבה לילות של עבודה, כמה זמן עבדת עליו?

"האמת שלקח זמן לאסוף את כל השירים ולהיות באמת שלם שאלו השירים שאני רוצה באלבום. הרבה שירים נגנזו על הדרך. אני חושב שזה תהליך של שנתיים־שלוש, באיזי. ברגע שזה בא – זה בא, אבל זה היה בין היתר, החיים קרו ולא חשבתי על הזמן. היה לי נורא חשוב לרכז עשרה שירים לאלבום, כמו שתמיד רציתי. […] עשיתי את כל האלבום הזה באולפן הביתי. רק בכל מיני תפקידים ספציפיים עבדתי בשת"פים, הלכתי לחברים נורא נורא קרובים והם עזרו. הם עזרו כמו שחברים עוזרים".

"אני כבר התרגשתי לפני שנה"

יש המון חברים שלקחו חלק באלבום הזה, אבל בגדול אפשר להגיד שהבסיס הוא שלך, והוא גם הוקלט ברובו באולפן הביתי שלך. מאיפה הגיעה ההחלטה לעשות את האלבום הזה דווקא לבד?

"האלבום לא נכתב מלכתחילה לאוזניים חוץ משלי. הוא נכתב למגירה. הסיבה שהוצאתי אותו היא כי השמעתי לחברים נורא קרובים, למשפחה, והיו פשוט פידבקים שהרגשתי שאם אני קורא לעצמי מוזיקאי זה נורא מטופש לא לשחרר את החומרים. פשוט לעשות את זה. אז פשוט עשיתי שלב ועוד שלב, בלי לחשוב יותר מדי לעומק. זה כיף. אני חושב שזה כיף כי אני שלם עם המוצר. אני נורא שמח שאנשים אוהבים ושומעים וזה מה שמרגש אותי. אבל השחרור של האלבום – אני כבר התרגשתי לפני שנה. מרגע שסיימתי לעבוד עליו אני כבר מרוגש".

הכי חשוב זה לקבל

ספר קצת על הרקע שלך, אתה בעצם חזרת בשאלה, היית בתשובה.

"כן, גדלתי במשפחה דתית־לאומית, ורציתי תהליך… ההורים שלי יחסית ליברלים לדתיים־לאומיים וקיבלתי את האופציה לעבור לתיכון חילוני. ככה שקיבלתי היכרות עם שני העולמות, דבר שנורא כיף לי כי זה שיעור ממש טוב בקבלת האחר. בכל פעם זורקים אותך במסגרת אחרת, אתה מגיע עם דעות אחרות ואז אתה צריך להבין את המקום החדש הזה שאתה נמצא בו ולקבל אותו. אז זה היה משהו שנורא עזר לי: לקבל. נורא חשוב היה לי לקבל".

הפקה: ברק הלר־חיון

מוזמנות/ים להאזין לחן ליטבק בתוכנית "נקודת חן", אחת לשבועיים, ימי ראשון בשעה 12:00

וואלק יש מצב שתעופ/י גם על אלו

 • פוסט  

  ביקורות

  השירים החדשים שעשו את השבוע

  19 סינגלים טריים שיצאו בשבוע האחרון בזירה המקומית

  אלפרד כהן 13.09.2021
 • עידו שדה, צילום: רונן גולדמן
  פוסט  

  מאמרים

  הקצה של עידו שדה

  על הדואט שמחבר בין פריז לתל אביב והופעה בלתי נשכחת של ג'וני מיטשל: העורך האורח של השבוע משתף

  צוות "הקצה שלי" 10.09.2021
 • פוסט  

  ביקורות

  השירים החדשים שעשו את השבוע

  15 סינגלים טריים שיצאו בשבוע האחרון בזירה המקומית

  אלפרד כהן 06.09.2021